שיר אישי

הכנת שיר בהפתעה לכל אירוע ומטרה - השאירו פרטים!

במשך כמה שנים אני כותב שירים אישיים לאנשים שעוקבים אחר המוסיקה שלי. רבים מהם עוסקים בזמנים ובמקומות ספציפיים, ועל חלקם מוטלת המשימה להנציח זכרונות שלעולם לא ישובו. בשנים האחרונות אני כותב שירים אישיים על חיי הפרטיים, על משפחתי ועל חברים. שירים אלה נכתבים ברוח האהבה, הידידות, אהבת המוזיקה והאנשים סביבי.
חשבתי שכדאי לשתף כמה מהסיפורים של אותם השירים כדי שתוכלו לראות כיצד הם נוצרים, ואני שמח שלקחתי חלק בתהליך הזה.

אם אתם רוצים לכתוב שיר אישי לאדם אהוב, כתבו בשבילי שורה אחת ובחנו אם אתם רוצים שיר משלכם או לאחד מהיקרים לכם. אתם יכולים לעבוד עליו בכל זמן שתרצו, או שתוכלו להוסיף את הדף הזה לסימניות שלכם כדי לחזור אליו בהמשך, ולהשמיע את השירים כמוסיקת רקע ברכב בזמן שאתם בדרכים. לחצו על הקישור למעלה כדי לראות את השירים האישיים שלי או שתלחצו כאן כדי לעשות לייק בפייסבוק. אם אתם רוצים שאספק לכם "שיר אישי" ואתם אוהבים את מה שיצרתי עבורכם, אנא כתבו שורה ואנו נגלה עם הזמן לאן היא תיקח אותנו.

האזינו לשירים כמוזיקת רקע בזמן שאתם בדרכים, או כשאתם בדרך הביתה מהופעה או מאירוע אחר.

השירים הם שעזרו לי להרפא וגרמו לי לבכות, לרקוד ולהמלט ולקבל מחסה – ואלה הם הדברים שבאמת עוברים את מבחן הזמן. יש כאלה שגם כותבים שירים מהלב ומחוויותיהם האישיות.

השיר הזה אומר לנו להסתכל על הצד המואר של החיים, כי לא משנה מה יקרה, יש דבר אחד שבוודאות יקרה, וזה המוות. השיר הזה עוסק בניסיון למאבק מול המצוקה, ודוחף שלא להתקפל בפני כל בעיה שצצה.

אם אתם חיים בתקופה חסרת חוק, אני מפציר בכם להתעלם מכל מי שירצה לומר לכם שזה צריך להיות השיר האישי שלכם לקיץ. זה שיר על חוקי הקיץ, ואם אתם לא רוצים לחשוב עליו יותר מדי, גם זה בסדר.

הפוסט של היום עוסק בשירים שמניעים אתכם לפעולה, מזכירים לכם את יופי החיים, מדגישים את הערך והפוטנציאל האמיתיים שגלומים בכם, ומרימים אתכם כשאתם למטה. כולנו מכירים את כוחו של שיר טוב, במיוחד ברגעים קשים ולחוצים בחיינו. לא משנה איזו שפה אתם דוברים, מוזיקה היא משהו שתמיד אפשר להבין ולקבל ממנו הנאה, לא משנה כמה עמומה היא עשויה להיות.

במקרים רבים, מהותו הרגשית של שיר אינה תלויה בפרטים, לכן עליכם למצוא דרך להביע מהות זו מבלי להכניס מידע שעשוי לגרום לשיר להיתפס כבלתי הולם במצבים מסויימים. למשל, הדרך היעילה ביותר היא לזהות את הרגשות שמהווים מקורות השראה לשירים ולמצוא דרכים להביע אותם, כולל הוספת פרטים שאינם נכונים עבור רוב המאזינים. אם השיר שלך נועד להשמעה בטלוויזיה או בסרט, אין כללים נוקשים או נוסחאות שיתארו עד כמה המילים שלך יכולות להיות אישיות או מפורטות מבלי להיות מושכות באופן כללי. כלל זה עשוי להקל על כתיבת מילים שיפנו לקהל יעד רחב יותר של המאזינים, אך במקרים רבים הוא יכול גם לייצר בלבול.

אם המטרה שלכם היא לקבל שיר שחורג מעצמו ומביע את מה שהמאזין מרגיש, שאלו את עצמכם האם המילים או הנושאים של השיר מושכים את הקהל ההמוני. אם לא הייתם יכולים לכתוב שיר אישי ואמוציונלי, איך תוכלו לכתוב מילים שמגיעות מהלב ומשקפות את החוויות האישיות שלכם? בתחום יצירת השירים, רובנו מודעים לכך שמילים מושכות באופן אוניברסלי ומחברות מיליוני לבבות. איך נוכל לגרום למיליוני מאזינים להרגיש שהשיר שלנו מדבר דווקא אליהם, ומשקף את החוויות שלהם? אם היינו חיים בעולם בו לא היו חוקים או נוסחאות לכתיבת שירים אישיים, איזה שיר היינו כותבים?

כולנו מתמודדים עם אתגרים ייחודיים כאשר אנו כותבים שירים שמיועדים להצגה בסרטים ובתוכניות טלוויזיה, אך אנו ניצבים בפני אתגר ייחודי של ממש כאשר אנו כותבים שיר שמיועד לחשיפה מסוג זה.

אני מתקיים מפיזורן של חוויות אישיות ושאריות מהמציאות לתוך סגנון מוסיקה שידוע באופן כללי בהיותו אוניברסלי. לזכות להכיר אנשים חדשים על ידי כתיבת שיר אישי עבורם זה משהו שאני מצפה לו. אני אוהב לעבוד עם אנשים, וזה גם אומר שאעסיק אנשים שיכתבו לי שירים, איתם אני תמיד שמח לעבוד. תקליט השנה בגראמי, וגם שיר השנה נוצרים על ידי כותבי שירים מקצועיים, וכלל האצבע קובע כי בדרך כלל, כשלא נכתב על ידי מישהו אחר, השיר לא זוכה למועמדות.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן