להקליט שיר קאבר באולפן הקלטות

הקלטת שיר קאבר

הכנת שיר בהפתעה לכל אירוע ומטרה - השאירו פרטים!

מה צריך לדעת על הקלטת שיר קאבר מבחינת זכויות יוצרים? להקליט שיר קאבר זה חוקי, אבל בתנאים מסוימים!

אם אינך מעוניין להסתכן בכך שאתה עשוי להיות בעלים של חלק מזכויות היוצרים בשיר או בצליל ההקלטה שלך, יהיה עליך לקבל הסכם עבודה או שכירות. זכויות המאסטר שייכות בדרך כלל לצד השני שמימן את הקבלה. אם אינך מעוניין שטוריסק תהיה בעלות על זכויות היוצרים במלואן או בחלקן לשיר, לצליל או להקלטה – לא תהיה לך עבודה עבור חוזי שכירות של הפלייבק.

ככל שמהנדס הקול באולפן קטן מוכשר יותר, כך המוצר הסופי יהיה טוב יותר אם יש לך יותר משעה לעבוד על השיר. זה יקטין משמעותית את עלות הקלטת השיר שלך וישפר את איכות ההקלטה.

אם אתה מקבל שיר קאבר שאתה רוצה להפיץ, אתה מנצח 90% מהקרב, אז מה יש לך לעשות?

אם אתה מקליט שיר כיסוי, מקבל רישיון מכני לצליל ההקלטה, ואם אתה מתכנן להדפיס את המילים / תווים או ליצור קליפ, ייתכן שתבין שאתה זקוק לרישיונות אחרים. אם אתם מתכננים להוציא את שירי הכיסוי באלבום הבא שלכם, כנראה שלא תזדקקו לרישיונות מכניים, אך המצב העיקרי בו הם יהיו נחוצים הוא אם תרצו לכתוב את גרסאות הכיסוי לשירים אלה. כדי להפיץ ולמכור את מה שהם מכילים, עלינו להבטיח ולשלם את התמלוגים המכניים הנדרשים למו"ל השיר המקורי. אז אם אנחנו מתכננים להוציא שיר קאבר באלבומים הבאים שלנו, האם אנחנו באמת צריכים רישיון מכני?

אם אתם מתכננים להקליט גרסת כיסוי לשיר של מישהו אחר, תוכלו לטפל בעצמכם בעסק הזה על ידי הקלטת השיר בעצמכם. אם אתה מתכנן למכור את שיר הקאבר שלך בעולם, עבוד עם עורך דין מוסיקה מנוסה אם אתה מתכנן למכור אותו בעולם. שים לב שאם אתה רוצה להקליט ולפרסם גרסה משלך לשיר הכיסוי שלך, תצטרך לרכוש שני רישיונות מכניים נפרדים. כשאתה מנגן את שירי הכיסוי, רק נניח שאתה מופיע במקום בו הושמע השיר וודא שלמקום שלך יש רישיונות PRO. לכן, אתה זקוק לרישיון מכני כדי להוציא את שיר הקאבר שלך בארצות הברית, כפי שהוא ברשות הרבים. לדוגמא, אם הייתי רוצה להקליט ולפרסם גרסאות משלי לשיר קאבר, אצטרך מה שמכונה "רישיון מכני" שמאפשר לי לבצע אותו בקונצרט או באירוע ציבורי אחר במדינת קליפורניה.

אם אתה כל כך אוהב את הרעיון להקליט את המוסיקה שלך באולפן ההקלטות, שקול לשלם עבור רישיון מסחרי במקום לבזבז טונות של כסף. להלן מספר טיפים כיצד להגדיר את האולפן הביתי שלך להקלטת שירים. עם רק כמה מהדברים שהזכרתי במאמר זה, תוכלו להקים אולפן להקלטת שירים בביתכם מבלי שתצטרכו להשקיע זמן רב, כסף ו / או מאמץ בהקמתו. אם תגדיר זאת, יש לי הזדמנות ליצור ולהפיק הקלטות קוליות עבורך.

אולפן הקלטות מאובזר, סטנדרטי בתעשייה, עם מערכת סאונד מלאה ותכונות הקלטה איכותיות.

אתה עשוי לחשוב שאתה משתמש בהקלטה משלך, אך עליך לשלם עבור הרשאה להקלטת השיר. כמובן שיהיה קנס אם תקליט קאבר, תפרסם אותו ביוטיוב או אפילו תפרסם אותו דיגיטלית (אפילו על גבי תקליטור), אך שום דבר לא יקרה לבעל החוקי של השירים. אתה לא משלם כדי שהמילים והמוזיקה שלך יסונכרנו עם הווידאו, ואם אי פעם תמצא את ההקלטה שלך, לעולם לא תשמע אותה שוב.

ההבדל הוא שחוק זכויות היוצרים בארה"ב מעניק לך את הזכות החוקית להקליט שיר כיסוי גם אם לא השגת את הזכויות לשימוש במדגם. האגרה המשפטית זהה לחלוטין ולא משנה איזה שיר תכסה, כך שתוכלו להיות חופשיים להקליט שירי כיסוי כל עוד אתם מכסים את השיר. אם העטיפה שלך לשיר הופכת להצלחה בינלאומית, אתה עשוי להרוויח תמלוגים על השימוש בו, אך לא על ההקלטה שלך.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן