איך ליצור שיר

איך ליצור שיר

לאחרונה התבקשתי לכתוב שיר למלחין בתחילת דרכו, והתחלתי לכתוב את המילים תוך כדי כתיבת מאמר מדעי ללימודיי.

לפני שנעבור לטכניקות להרכבת טקסטים, עלינו לבחון את הגישות השונות לכך. ראשית כל, עליכם להיות מסוגלים לכתוב מוזיקה כדי להתחיל לכתוב שירים עם הפסנתר.
כמובן שישנן דרכים אחרות להלחין מנגינה, אך זה יספק נקודת התחלה נהדרת. לאחר שבחרתם את הצורה, ציוני-התיבה והפאזה של השיר שלכם, תוכלו לגשת לכלי הנגינה ולכתוב את המנגינה בתוספת כמה הרמוניות.

ניתן לכתוב תחילה את הטקסט מבלי להתחשב במנגינה, אך ניתן גם לכתוב את הטקסט המתאים למנגינות שכבר הולחנו.

שירים רבים נכתבים עם מחבר משותף, שהוא כותב המילים לשיר. בשלב מאוחר יותר המנגינה מקבלת מילים שנכתבו במיוחד עבורה, אך עליכם לגשת לתהליך כתיבת השיר תוך התחקות אחר ההלך שלו, ורק לאחר מכן לכתוב את הלחן. כותב שירים רואה את תפקידו כאחראי לכתיבת המילים, ואין לו שום קשר ליצירת מנגינות. הוא או היא בוודאי התנסו בכתיבה לצד מלחינים לפני שהם למדו לכתוב מוסיקה, ולכן הם נחשבים לבעלי מושג ברור לגבי נראות מבנה השיר, דבר שעשוי להועיל מאוד בתהליך כתיבת השירים שלכם.

אם תעזרו לעצמכם, תוכלו לגבש ולבסס שגרה שתאפשר לכם לעבור את תהליך הכתיבה והעריכה של שירים עד שתגיעו לשיר מוגמר וראוי לתחרות כתיבת שירים.

מדריך קל לשימוש זה יראה לכם כיצד לכתוב שיר, למצוא כותרת נהדרת ולהלחין מנגינה ואקורדים משלכם. הדרך הטובה ביותר להגיע למבנה הרצוי לשיר היא בעבודה עם רצפי אקורדים. אם אתם מנגן בגיטרה או בקלידים, קראו את המאמר "איתור אקורדים לשיר" כדי לקבל מידע נוסף על נגינה וכתיבת מנגינות, בנוסף למדריך שיוביל אתכם צעד אחר צעד למציאת רצף אקורדים מתאימים לשירים עכשוויים.

לא כולם טובים בלהלחין, ולא כל שיר מתגלה כלהיט, אבל יש כמה טריקים להכנת להיט שלא יצא למי ששומע אותו מהראש. המדריך לכתיבת שירים שלב אחר שלב יעניק לכם את כל מה שאתם צריכים כדי להתחיל במלאכה ולסיימה בהצלחה. אם אינכם מכירים את כל ההיבטים במוזיקה, עליכם לבדוק מה תוכלו ללמוד על כך בעת הלחנת שיר במדריך המלא להלחנת שירים. הצטיידו בסבלנות, נסו לבחון חלקים ואספקטים שונים בשירים עכשוויים ואחרי כן תלמדו לבנות וליצור שיר משלכם.

במאמר זה אתן לכם את ההזדמנות להבין כיצד כותבים שיר וכיצד הוא נכתב. התחילו עם המוזיקה ונסו לפתח רעיון טוב לגבי כתיבתה והלחנת השיר. המילים הן האחרונות, אז כדאי שתבדקו את שאר המאמר כדי לקבל פירוט מעמיק לגבי המילים ומבנה השיר.

עליכם להיות יעילים מאוד ביצירת המנגינה שלכם מכיוון שהיא מוסיפה אלמנט רגשי לשיר. אם יש לכם סיפור לירי שתרצו לחדד תוך כדי פיתוח המנגינה, כדאי שתתחילו לפתח אותו בהקדם האפשרי, גם אם מדובר בכמה שורות בלבד.

אל תנסו לכתוב שיר שמרשים אתכם, אבל גם אל תנסו לכתוב אותו ללא שום משמעות. כך או כך, זה לא מדריך שמסביר איך לכתוב מילים טובות יותר לשיר שלך, אלא רק רשימה של טיפים וטריקים.

כותבי שירים מתחילים רבים היו מדלגים על השלבים הבאים מכיוון שהם חושבים שיצירת שיר כרוכה רק בתהליך הכתיבה הראשוני. לאחר שכתבתם את הבית האחרון, הגיע הזמן לקרוא את המילים ולבצע את השינויים הנחוצים בשיר על מנת לשפרו. נסו לכתוב פזמון שחוזר על עצמו כמה פעמים, ואז בית שמכיל בתוכו גם כמה שינויים קטנים.

המצאת נושא לשיר שלכם היא מהדברים הראשונים שיש לכוון אליהם טרם כתיבת השיר. מעבר לזאת, בחירת נושא עשויה להקל על התהליך בעת כתיבת השיר. בעזרת חמשת האפליקציות הללו תוכלו לתעד רעיונות, לחנים וטקסטים כדי להפוך את ניצוצות ההשראה שלכם לשירים ממשיים.

אם אתם רוצים עזרה נוספת בכתיבת הפזמון, יש לנו מדריך מיוחד לכך – מדריך כיצד לכתוב פזמון. האם אי פעם הייתם סקרנים לגבי הלחנת שיר עם שינויים משמעותיים? אם מעולם לא חשבתם על זה, זה יהיה הניסוי הראשון שתתנסו בו. אני אוהב לגלות יותר על הדרך שבה שינוי מפתח השפיעו על הלחנת שירים בעבר.

לחזור למשהו ספציפי?

אהבת? אפשר לשתף!

בלוג

איזה שיר קאבר כדאי לי לעשות

כיסוי שיר לא טוב רק לאמנים מבוססים, אלא גם למי שמגלה אותו לראשונה בחייהם. אדגיש כמה מהאמנים המפורסמים שכיסו שירים ואדבר על איך הקלטתי שיר

איך כותבים שיר
בלוג

איך לכתוב שיר

המדריך הזה מתאר לכם כיצד לכתוב שיר, החל משלב מציאת כותרת נהדרת ועד להלחנת המנגינה. במאמר זה אסקור את תהליכי כתיבת את השיר שלי ואסביר

שינוי גודל גופנים